Ambasador Pawel Milewski z Wizyta w Adelaide

IMG_3109

Ambasador Polski Pan Paweł Milewski odwiedził Południową Australię w pierwszych dniach listopada bierzącego roku. Pan Ambasador między innymi wżiął udział w Akademii w Domu Mikołaja Kopernika z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, którą  zorganizował Teatr Ottoway, oraz, 10-tego listopada na spotkaniu zorganizowanym przez Adelaide City Council gdzie spotkał się z przedstawicielami businesu w Południowej Australii.

W swoim przemówieniu Pan Ambasador powiedział że ostanie 25 lat moża zaliczyć do najlepszych w historii Polski jeśli chodzi o wzrost ekonomiczy którego motorem była integracja Polski z Unią Europejską. Dalej, Pan Ambasador zaznaczył że ekonomia Polski nadal wzrasta dzięki konkurecyjnej sile roboczej, sprzyjającej pozycji geograficznej i politycznej stabilizacji w kraju. Pan Paweł Milewski przypomniał że z raportu przeprowadzonego w latach 2010 – 2012 wynika że Polska zajeła wysokie trzecie miejsce w Europie pod względem państw o najwyszym potencjale rozwoju ekonomicznego a 12-te miejsce w rankingu światowym.

Polska ekspansja bizesu dzięki polskim przesiębiorcom i polskim technologiom sięga na Daleki Wschód, Azję a nawet Australię. Pan Ambasador wspomniał że dystans geograficzny między Polską a Australią nie jest taki straszny dzięki nowym połączeniom lotniczym oferowanym przez linie lotnicze Emirates in Qatar Air z jednym międzyloądowaniem. Warty zanotowania jest również fact że stosunki dyplomatyczne między Polską a Australią są na dobrej drodze o czym świadczy oficjalna wizyta Ministra Spraw Zagranicznych Australii Pani Julie Bishop w Polsce. Wizyta ta uwieńczona została podpisaniem umowy między Polską a Australią o wymianie tz „Working Holiday Scheme” która umożliwi na legalny pobyt i pracę kwalifikujacym się młodym Polakom w Australii na okreslony okres czasu.  Na spotkaniu z Panem Ambasadorem byli obecni miedzy innymi Honorowy Konsul Republiki Polskiej w Południowej Australii Pani Gosia Hill oraz zastępca lidera opozycji w Południowej Australii Pani Vickie Chapman.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: