Informacja o tym jak przedluzac australijska wize turystyczna kiedy odlot zostal przesuniety

How+To+Apply+For+An+Australian+Visitor+Visa+With+Your+Philippines+Passport

W przypadku, kiedy turystyczna wiza australijska dobiega konca, a lot zostal anulowany lub przesuniety  w zwiazku z restrykcjami w czasie zwalczania epidemii koronowirusa, prosze zapoznac sie z informacja w zalaczonym linku, australijskiego Ministerstwa Spraw Wewnetrznych

https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/visa-about-to-expire/stay-longer

Expiring Australian Visa

 • Pay attention to your visa expiry date
  • No individual will be left without a visa due to being unable to depart.
  • In the first instance, all visa holders whose substantive visa (tourist, student, working holiday) expires will be placed on a bridging visa while their visa status is regularised. This may be through applying for a further visa to remain in Australia.
  • Information is available at the following link: https://www.homeaffairs.gov.au/news-subsite/files/coronavirus-general-20200201.pdf
   • Note that this advice specifically mentions China, but the advice is relevant also to other nationalities.
   • Department of Home Affairs is in the process of updating this advice more generally but the information remains the same.
  • All visa holders are advised to maintain contact with the Department of Home Affairs to ensure their details are correct and up to date. This can be managed through their Immi Account that they may already have, or can easily create through the department’s website.
 • the Australian Government Department of Home Affairs website link has some information on extending Visas https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/visa-about-to-expire/stay-longer

Każdy posiadacz australijskiej wizy może sprawdzić datę jej wygaśnięcia i warunki związane z aktualną wizą, korzystając z usługi online VEVO (Visa Entitlement Verification Online) https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/already-have-a-visa/check-visa-details-and-conditions/overview).

Jeżeli na przykład posiadana wiza obejmuje warunki „8503”, „8534” lub „8535”, wówczas posiadacz wizy nie może ubiegać się o większość wiz podczas pobytu w Australii.

W niektórych sytuacjach jednak posiadacze wiz, którzy podlegają jednemu z tych warunków, mogą ubiegać się o zniesienie/uchylenie  tego warunku/ zastrzeżenia.

Aby złożyć wniosek o zniesienie/uchylenie tego warunku/zastrzeżenia, posiadacze wizy powinni postępować zgodnie z instrukcjami w formularzu 1447 (https://immi.homeaffairs.gov.au/form-listing/forms/1447.pdf).
Złożenie wniosku nie uprawnia automatycznie posiadacza wizy do pozostania w Australii w trakcie rozpatrywania wniosku, więc osoby posiadające wizę z tym warunkiem/zastrzeżeniem powinny złożyć wniosek na długo przed wygaśnięciem ważności  ich obecnych wiz.

Posiadacze wiz, którzy chcą ubiegać się o kolejną wizę podczas pobytu w Australii mogą kwalifikować się do szeregu wiz, opcje wiz są dostępne  na:  (https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/getting-a-visa/visa-finder)

Wszystkie wnioski o kolejne wizy należy składać przed wygaśnięciem ważności obecnie posiadanej wizy. Wniosek należy złożyć online za pośrednictwem ImmiAccount (https://online.immi.gov.au/lusc/login). Zakładając, że wniosek o kolejną wizę zostanie złożony przed wygaśnięciem ważności obecnej wizy, wnioskodawca otrzyma automatycznie wizę pomostową A (Bridging Visa A (“BVA”),  która zezwala wnioskodawcy na legalny pobyt w Australii do czasu podjęcia decyzji w sprawie konkretnego wniosku wizowego.

Obecnie, w wyniku pandemii, jest duża liczba osób, które ubiegają się o wizę w Australii (szczególnie wizę o podklasie 600 wiz dla turystów) i z tego powodu czas rozpatrywania jest dłuższy niż zwykle. Nie wpływa to na status osoby ubiegającej się o wizę w Australii, o ile złożyła kolejny wniosek wizowy przed wygaśnięciem ważności obecnej wizy.

Jednocześnie zamieszczamy wskazówki dla osób, których ważność wizy już wygasła (https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/visa-about-to-expire) . Osoby, których wiza utraciła ważność, mogą kwalifikować się do uzyskania wizy pomostowej E,( Bridging Visa E („BVE”), która upoważnia do dalszego krótkiego pobytu w celu umożliwienia posiadaczowi tego typu wizy zorganizowania wyjazdu do kraju obywatelstwa.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: