Zakazy i zalecenia w Australii: Covid-19

download

Nowe przepisy związane z walką Coronowirus w Australii

– Zakaz organizowania zebrań w zamkniętych pomieszczeniach;

-Zamknięte: galerie sztuki, muzea, biblioteki, Domy aukcyjne, biura nieruchomości, wszystkie kluby sportowe, parki rozrywki, kasyna, miejsca hazardu oraz kluby nocne, salony piękności, masażu, tatuażu;

-Zakaz organizowania spotkań o charakterze społecznym, edukacyjnym i rekreacyjnym;

-Zalecenie ograniczenia jakichkolwiek spotkań w domach prywatnych;

-Zalecenie wprowadzenia zasady 1 osoby na 4 metry kwadratowe we wszystkich otwartych sklepach i miejscach publicznych;

– Ceremonie pogrzebowe ograniczone do 10 osób;

-Śluby ograniczone liczebnie do: Pary młodej, 2 świadków i udzielającego ślubu;

-Zalecane zamkniecie kościołów i miejsc kultu religijnego;

-Zajęcia na uniwersytecie powinny zostać ograniczone do zajęć on-line, w razie braku takiej możliwości zalecone jest zachowywanie zasady 1 osoby na 4 metry kwadratowe.

-Możliwie ograniczyć długie (powyżej 30 min), kontakty miedzy klientem, a konsumentem. Takie jak wizyty u fryzjera;

-Zebrania powyżej 500 są całkowicie zakazane. Zalecane jest zachowywanie zasady 1 osoby na 4 metry kwadratowe w sklepach I miejscach publicznych. Zalecane jest również unikanie spotkań towarzyskich powyżej 10 osób. Wszystkie wydarzenia sportowe powinny zostać odwołane.

Rząd federalny rekomenduje zaprzestanie podróży wewnątrz Australii. Wiele stanów wprowadziło również własne restrykcje dotyczące podróżowania:

Queensland – od 24 marca, wszyscy przyjeżdżający na teren Queensland są zobowiązani do odbycia  14-dniowej samoizolacji. Przywrócone zostają kontrole graniczne, nie będą działać pociągi. Nie ma informacji do kiedy będą obowiązywać te ograniczenia.

Australia Południowa – od 24 marca, wszyscy przyjeżdżający na teren Australii Południowej są zobowiązani do odbycia 14-dniowej samoizolacji.  Zostają również przywrócone kontrole graniczne. Nie ma informacji do kiedy będą obowiązywać te ograniczenia.

Tasmania – od 20 marca, wszyscy przyjeżdżający na teren Tasmanii są zobowiązani do odbycia 14-dniowej samoizolacji. Nie ma informacji do kiedy będą obowiązywać te ograniczenia.

Australia Zachodnia – od 24 marca wszyscy przyjeżdżający na teren Australii Zachodniej są zobowiązani do odbycia 14-dniowej samoizolacji. Nie ma informacji do kiedy będą obowiązywać te ograniczenia.

Terytorium Północne – od 24 marca przyjeżdżający na teren Terytorium Północnego zobowiązani są do odbycia 14-dniowej samoizolacji. Nie ma informacji do kiedy będą obowiązywać te ograniczenia

Australijskie Terytorium Stołeczne – na dzień 25 marca nie ma wprowadzonych dodatkowych ograniczeń dotyczących podróżowania.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: